Návrh obývacího pokoje

Návrh obývacího pokoje

Můj první projekt interiérového designu byl obývací pokoj ve vesnickém domku.
Půdorys navrhovaného řešení:Na fotografiích obývacího pokoje je vidět nedostatek pohodlného sezení a problém s ukládáním věcí, především knih. Místnost je třeba „provzdušnit“ a velkému množství dekorací dát určitý řád.
Můj návrh představuji ve čtyřech pohledech
1. Pohled od vstupu do místnosti
Vstup je bez dveří přímo z kuchyně, nejblíže je tedy umístěn jídelní stůl. Originální obraz, který je zachován ze současného interiéru, tvoří spolu s párovými lampičkami focal point. Zrcadlo nad pohovkou je umístěno naproti oknu a mělo by odrážet světlo a opticky zvětšovat místnost. Rohová pohovka poskytuje více míst k sezení než původní trojmístná.2. Pohled od rohu s televizí
Knihovna zhotovená na míru slouží nejen pro knihy a dekorace, ale také k uschování pufů a k umístění ptačí klece. Jídelní stůl, kde děti píšou úkoly, je dobře osvětlen přirozeným světlem i dvěma svítidly. Židle a jídelní stůl jsou z původního vybavení. Okna jsou stíněna jen žaluziemi, klientka si nepřeje textílie na oknech.3. Pohled z pohovky
Krbová kamna jsou původní. Cihlový obklad na stěně podtrhne atmosféru starého vesnického domku a zároveň je dekorativním podkladem k policím. Televize je umístěna výše, aby při pohledu z pohovky nepřekážela kancelářská židle. Pod policemi je prostor využitý na úložné boxy.


4. Pohled od knihovny u okna
Pracovní stůl vedle pohovky slouží jen pro příležitostnou práci na počítači, stačí tedy jen osvětlení z lampičky. Stolní lampička zároveň po otočení slouží pro čtení na pohovce.

  
Součástí projektu byl samozřejmě i nákupní košík s výběrem vybavení v rámci daného rozpočtu.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak se staví pergola

Lenoška recy věci Balakryl

Skleněné šuplíčky